Zawiodła skuteczność. Sport Perfect Łódź - Milan Scuola Calcio Łódź 1:1

Zawiodła skuteczność.   Sport Perfect Łódź - Milan Scuola Calcio Łódź   1:1

To już 17 kolejka w naszej grupie rozgrywkowej. Spotkanie rozegrane w środku tygodnia, przy brzydkiej pogodzie, padającym deszczy i mocno wiejącym wietrze. Tym razem naszym przeciwnikiem zespół Milanu Łódź. Pewna wygrana w rundzie jesiennej i wysokie zwycięstwo w sparingu w przerwie zimowej dały naszym chłopakom spore rozluźnienie i pewność, że i dzisiaj będzie łatwo, miło i przyjemne, a już przed zawodami spokojnie można dopisać sobie trzy punkty do ligowej tabeli.  Liczbę sytuacji, którą miał nasz zespół w  dzisiejszym pojedynku, można by spokojnie obdzielić kilka meczów. Okazji do strzelenia gola było od groma i gracze wyłącznie do siebie mogą mieć pretensje o swego rodzaju blokadę strzelecką. A jak mówi stare piłkarskie porzekadło "niewykorzystane okazje się mszczą ", tak w tym meczu idealnie doświadczyła  tego nasz ekipa. Już po pierwszej połowie spotkania powinniśmy prowadzić co najmniej trzema lub czterema bramkami. W drugiej części również sytuacji było bez liku i znowu nic z tego. Tymczasem jeden błąd w naszej obronie i to goście pierwsi strzelają bramkę. Od tego momentu zespół Milanu stawia przed swoją bramką tzw: autobus. Jest bardzo trudno się przebić, goście skutecznie przerywają nasze akcje i wybijają piłkę, aby dalej od swojej bramki. W końcu jednak się udaje, strzelamy gola wyrównującego, który daje nam dodatkowe siły i wiarę w zwycięstwo. Praktycznie nie schodzimy z połowy przyjezdnych, jesteśmy cały czas w posiadaniu piłki, mamy przygniatającą przewagę, gości ratuje słupek, ale niestety piłka nie wpada już do bramki przeciwnika.

Spotkanie, które powinniśmy wygrać remisujemy na własne życzenie. To dla Was porządna nauczka, że przed meczem nie wolno absolutnie lekceważyć żadnego przeciwnika, a punkty w tabeli dopisać sobie dopiero jak się strzeli przynajmniej  jedną bramkę więcej od rywala. No i ta skuteczność. Chłopaki to w tej chwili jest element nad którym musicie zdecydowanie najwięcej popracować, Nie wolno absolutnie tak grać i marnować tylu sytuacji w jednym meczu. Teraz ponad 2 tygodnie przerwy do kolejnego spotkania. Ciężko pracujemy na treningach, szczególnie nad wykończeniem akcji, aby w kolejnych meczach móc cieszyć się z wygranych.

Najlepszym zawodnikiem dzisiejszego meczu zostaje Kacper Kosior