Sprawiedliwy podział punktów. Akademia Tuszyn - Sport Perfect 1:1

Różnica między treningami na obiekcie ze sztuczną, równą trawką a meczami na naturalnej murawie jest aż nadto widoczna. Ale na takich właśnie boiskach trzeba nauczyć się grać. W profesjonalnej piłce będziecie się spotykać już tylko z takimi właśnie murawami. Boisko jest zresztą równe dla wszystkich, a o ewentualnym sukcesie decydują inne elementy. Dzisiejszy mecz zagraliśmy w komplecie, ale już bez ławki rezerwowej. Najbardziej widoczny był brak podstawowego środkowego pomocnika ( a jednocześnie najlepszego strzelca).Widać też powoli niestety zmęczenie chłopaków sezonem, szczególnie tych, którzy grają dwa albo trzy mecze w tygodniu. Taki los i grać trzeba w takim składzie jaki jest. Jednocześnie jest to szansa do pokazania się innym, dotąd rezerwowym. Spotkanie rozpoczęło się od szybko strzelonego gola dla nas, bo już w 2 minucie. Strzał z bardzo dalekiej odległości, piłka wpada do bramki przy "pomocy" wspomnianej już naturalnej murawy. Niestety następuje rozluźnienie, akcja gospodarzy i pada bramka wyrównująca. Kolejne minuty to walka o każdy metr boiska. Widać wielkie zaangażowanie zawodników, każdy chce zdobyć przewagę i strzelić gola. Sytuacji podbramkowych nie brakuje - brakuje za to skuteczności. Fajny, emocjonujący mecz, który mógł zakończyć się wygraną każdej z drużyn. Wynik remisowy nie krzywdzi nikogo, chociaż kibice powiedzą, że to ich właśnie drużyna zasłużyła na zwycięstwo. W porównaniu z ostatnimi meczami widać, że jak naprawdę chcecie to potraficie dobrze grać w piłkę, nawet mimo osłabienia. Na wyniki przyjdzie jeszcze czas, liczy się ambicja, starania, chęci, intencja, dążenie do celu, serce włożone w mecz, zaangażowanie każdego z zawodników, bo nieraz i to wystarczy do zwycięstwa. Gramy do końca chłopaki, przed nami trzy trudne mecze, pokażcie na co Was stać.  Dziękujemy za dzisiejszy mecz.