Łatwych meczów już nie będzie. Elta Łódź - Sport Perfect Łódź 1:2

Łatwych meczów już nie będzie. Elta Łódź - Sport Perfect  Łódź  1:2

W dniu dzisiejszym rozpoczęliśmy rozgrywki w naszej grupie, grając mecz wyjazdowy z drużyną Elty Łódź.

W tym sezonie, każdy mecz jest bardzo ważny, walczymy bowiem o awans do ligi Wojewódzkiej. W aktualnej lidze nie ma już słabych drużyn, każdy z całych sił będzie walczył o to, aby znaleźć się w przyszłym sezonie w gronie tych najlepszych.

Z drużyną Elty przyszło nam zmierzyć się po raz pierwszy w rozgrywkach LZPN. Tylko raz mieliśmy okazje grać razem, było to jednak dawno i to na hali, ale to całkiem inna dyscyplina. O przeciwniku nie wiedzieliśmy dosłownie nic, boisko miało zweryfikować umiejętności obu drużyn.

Zdobyte 3 punkty nie przyszły łatwo, boisko nie pozwalało grać piłki technicznej, grą przeważnie rządził przypadek. Próby gry indywidualnej kończyły się szybką stratą i przejęciem piłki przez przeciwnika. Niestety przy takiej nawierzchni trudno o jakieś ładne akcje zespołowe, zdecydowanie łatwiej jest się bronić i wybijać przeciwnika z równowagi. Ale grać trzeba w każdych warunkach i na każdym boisku. Nasza aklimatyzacja trwała około 20 minut pierwszej połowy, gdzie nie potrafiliśmy grać swojej piłki. Przeciwnicy skrzętnie to wykorzystali strzelając bramkę. Konieczne były zmiany, a na rezerwie mamy tylko jednego zawodnika. Mamy korektę w składzie i wypaliło. Od tego momentu zaczynamy mieć przewagę. Druga połowa to już nasza zdecydowana przewaga z indywidualnymi próbami kontry ze strony przeciwnika. Jednak nasza obrona spisuje się bardzo dobrze a chłopaki z przodu zrobili swoje strzelając dwie bramki, które dały nam upragnione zwycięstwo na inaugurację ligi.

Podsumowując - mecz walki, ambicji, zaangażowania, chęci, pogoni i dążenia do celu. Tak powinno być z naszej strony zawsze i z każdym przeciwnikiem, bo aby zwyciężać trzeba dać z siebie maxa umiejętności i charakteru.