Krzysztof Kamiński- w galerii legend Wielkiego Widzewa.

Krzysztof Kamiński- w galerii legend  Wielkiego Widzewa.

Na ostatnim meczu Widzewa rozegranym na starym stadionie pojawiło się wielu byłych doskonałych piłkarzy. Piłkarzy którzy wywalczyli cztery tytuły mistrzowskie, odnosili sukcesy w europejskich pucharach, tworząc legendę Wielkiego Widzewa. Podobizny wielu z nich są na słynnej fladze, wykonanej przez kibiców. Jesteśmy dumni że w tym zacnym gronie znalazł się nasz wspaniały dziś trener KRZYSZTOF KAMIŃSKI.

Krzysztof Kamiński urodził się 9 listopada 1958 roku w Żyrardowie w rodzinie robotniczej. Pseudonim: Kamyk. Pierwszy poważny kontakt z piłką nożną miał w szkole podstawowej w Międzyszkolnym Klubie Sportowym. Z chwilą ukończenia szkoły podstawowej przeniósł się do klubu Żyrardowianka Żyrardów. Będąc juniorem grał w trzeciej lidze. W wieku 20 lat otrzymał propozycję gry w Widzewie, z którym osiągnął wiele sukcesów. Zdobył Mistrzostwo Polski w 1981 i 1982 roku, wystąpił w półfinale Pucharu Mistrzów 1983 (wyeliminował w ćwierćfinale Liverpool, zdobył Puchar Polski w 1985).

Nasz trener do kadry narodowej powołanie dostał tylko raz, jesienią 1983, ale przeciw Rumunii w Krakowie nie wystąpił. Natomiast w Widzewie nie musiał się martwić o miejsce o jedenastce. Tylko Włodzimierz Smolarek rozegrał więcej meczów w europejskich pucharach w Widzewie – 24, a Krzysztof Kamiński 23.
Występował m.in. w słynnym dwumeczu z Liverpoolem, który Widzew zwyciężył.
W lidze w barwach Widzewa wystąpił 183 razy i znajduje się na siódmym miejscu w tej klasyfikacji.

Trenerem klubu Sport Perfect jest prawie 8 lat, odnosząc także niemałe sukcesy. W chwili obecnej prowadzi aż 8 zespołów w różnych grupach wiekowych. 2 najstarsze drużyny grają w I ligach wojewódzkich.(I liga wojewódzka A1 Junior oraz I liga wojewódzka C1 Trampkarz) .Pozostałe ekipy w Juniorach okręg Łódź (m.in.rocznik 2003- D2 Młodzik Grupa I).

Chłopaki możemy być bardzo dumni,że mamy takiego wspaniałego trenera .

Trenujmy sumiennie,a czas pokaże ,może któryś z zawodników "KAMYKA" również osiągnie takie wyniki w dorosłej piłce.