Ależ twardy mecz walki. MUKS Akademia Tuszyn - Sport Perfect 0:3

Ależ twardy mecz walki.    MUKS Akademia Tuszyn - Sport Perfect   0:3

Przedpołudniowa niedziela, super pogoda i stadion, na którym gościmy i zagramy po raz pierwszy. Dość duża grupa kibiców, a i zawodnicy dopisali, bo brakuje tylko albo aż, naszego podstawowego prawego obrońcy. Można rzec - zawsze coś w każdym meczu. Dzisiejszy przeciwnik zupełnie anonimowy, gramy z Nimi po raz pierwszy i to boisko zweryfikuje poziom obu zespołów. Znamy tylko ich wcześniejsze wyniki, murawa pokaże co warte są obie ekipy. Dobrze przygotowany obiekt, trzeba zagrać tak, aby zmazać plamę z tego ostatniego nieudanego meczu z Konstantynowem. Patrzymy na przeciwnika, a tam prawie wszyscy równi wzrostem, dobrze zbudowane chłopaki i gołym okiem widać, że nie będą to łatwe zawody. Trzeba zagrać naprawdę bardzo zdyscyplinowanie, mądrze taktycznie i swoją piłkę, aby móc osiągnąć dobry końcowy rezultat.

Zaczynamy. Od początku przejmujemy inicjatywę, a mecz jest pod nasze dyktando. Mamy przewagę w posiadaniu piłki, stwarzamy sobie dobre sytuacje do strzelenia bramki, i w końcu się udaje. Jest gol i co najważniejsze, nie cofamy się drastycznie, nie oddajemy prymatu i gramy tak jak do tej pory. Brawo tak właśnie trzeba.

Początek drugiej połowy to zawody bardziej wyrównane, gospodarze za wszelką cenę chcą coś strzelić, trafić gola na remis, my gramy jednak pewnie w obronie i nie dopuszczamy do zbyt groźnych sytuacji pod naszą bramką. Następuje wymiana cios za cios, ale to nasz zespół trafia po raz drugi po bardzo ładnej akcji zespołowej. Kolejna wpadka dla gospodarzy, ale w dalszym ciągu trzeba być mocno skoncentrowanym. Akademia Tuszyn ma swoje sytuacje - strzał z wolnego w poprzeczkę, czy sam na sam z naszym bramkarzem, jednak to my w przekroju całego meczu dyktujemy warunki, i szans do strzelenia bramek mamy znacznie więcej. Dopinamy swego i trafiamy po raz trzeci, ustanawiając wynik końcowy. Zwycięstwo nasze zdecydowane, zasłużone i bezdyskusyjne. Zagraliśmy bardzo dobrze taktycznie, zdyscyplinowanie i tak jak nam wmawia trener - technicznie, podaniami, zespołowo, klepą. No i dzisiaj mimo przewagi fizycznej gospodarzy taka gra przyniosła pozytywny efekt końcowy.

Podsumowując: Bardzo dobry mecz. Twardy, bezwzględny, nieustępliwy, wymagający, zdecydowany - nikt nogi nie odstawił. Jednak walka była bardzo fair, nie było wymuszonych fauli i scen symulowanych za co dla obu ekip należą się duże brawa. Nasze dzisiejsze zwycięstwo odniesione nad zdecydowanie lepszą drużyną niż tydzień temu, ekipą, która tak naprawdę grała w piłę i umiała to robić. A my lubimy grac właśnie z takimi zespołami.

Chłopaki pochwały dla Was za zaangażowanie, wolę walki, serce i walkę włożoną w dzisiejsze spotkanie, gdzie przyszło nam zmierzyć się z rywalem, który przewyższał nas znacznie warunkami fizycznymi. Okazuje się jednak, że to gra zespołowa, techniczna, w której uczestniczy każdy zawodnik przynosi wymierne efekty i satysfakcję w postaci końcowego wyniku. Teraz przed nami przerwa, kolejny mecz dopiero za dwa tygodnie. Jest czas, aby dobrze przygotować się do kolejnego meczu, spotkania z liderem naszej grupy.

Kibice zawsze będą Was mocno dopingować, tego możecie być pewni.